11 způsobů, jak se efektivně naučit anglicky

1 Čtěte úplně všechno

Ať už jde o časopis, komiks, brožury, webové stránky, leták, klasickou literaturu, naučné materiály, prostě cokoliv, čtěte. Pokud již nějaká slovíčka umíte a narazíte na něco nového, možná vám hned naskočí, o co by se mohlo jednat. Tímto způsobem se dokonale buduje slovní zásoba.
studentka angličtiny

2 Zapisujte si nová slovíčka každý den

Pořiďte si notes, který budete mít vždy po ruce, a jakmile se naskytne příležitost, kdy objevíte nějaké nové slovo, pište. Zaměřte se na to, co vás zajímá a co potřebujete vědět. Denně zkuste alespoň 10 slov. Ještě větší výhoda je, když si je uvedete ve větě do kontextu. Za prvé si tak lépe slovíčko zapamatujete, za druhé budete vědět, jak jej využít.

3 Opakování – matka moudrosti

Slovíčka si každý den opakujte. Ne všechna, ale určete si třeba tři. Ty obměňujte, abyste nezapomněli na ostatní.

4 Komunikujte s lidmi

Mluvte s kýmkoli, to bude možné. Nejlépe je hovořit s rodilými mluvčími. Můžete vyhledat jazykové kurzy, anglický kemp apod. Pokud jste na dovolené, nebojte se někoho oslovit a navázat přirozenou konverzaci. Můžete si i vyhledat výměnný pobyt, stát se dobrovolníkem nebo jet studovat do zahraničí.

5 Sledujte filmy

Nejlepší a nejzábavnější způsob, jak slyšet anglický jazyk a rodilé mluvčí, jejich přízvuk a slova v kontextu. Nastavte si titulky v češtině a anglický dabing, pak si nastavte titulky naopak v angličtině. Vyslovujte, piště a hledejte ve slovníku. Vůbec nejjednodušší je začít u pohádek.

6 Sledujte youtube a stáhněte si postcasty

Stačí si najít videa, která vás zaujmou tématem. Zkrátka cokoliv, co je v angličtině. Postcasty jsou zvukové záznamy, tedy opět si trénujete porozumění skrze poslech.

7 Hledejte zdroje na internetu

Zde najdete mnoho článků, e-learningů, kurzů zdarma, aplikací a videí. Navíc si můžete najít tzv. „pen friend“, tj. kamaráda na dopisování.

8 Poslouchejte anglické písně

Najděte si oblíbeného interpreta, zaposlouchejte se a zkoumejte text.

9 Přemýšlejte v angličtině

Bohatě postačí 5 minut denně.
pozdravy v angličtině

10 Nastavte si angličtinu na všech zařízeních

Přepněte si telefon, notebook, počítač, veškerou elektroniku do anglického jazyka.

11 Rozmístěte si po bytě lístečky

Vše, co ještě neznáte popište, doplňte si k tomu i názvy činností.