Boty do tanečních jsou základní výbavou každého tanečníka

Nejen dobře padnoucí oděv, ale zejména boty do tanečních jsou nejdůležitějším prvkem. Během tanečního kurzu budete trávit mnoho času na nohou a takřka v neustálém pohybu. A za tímto účelem je velmi zásadní kvalitní, ohebná, lehká a zejména pohodlná obuv, která je speciálně určená pro tanec. Pouze při volbě vhodné obuvi máte jistotu, že si tanec užijete a nebudou vás bolet nohy, ani nebudou vaše nohy trpět na otlaky či puchýře.
nohy tanečníků.jpg
 
Díky nabídce orientující se na boty do tanečních si lze vybrat dle přání a představ. Dokonce si můžete nechat boty ušít na míru, což vám tak umožní mít správnou velikost a přizpůsobení se přímo tvarům vaší nohy.
 
Velmi luxusně působí pro dámy boty ve stříbrném provedení, kdy si tak lze užít originální kousek k profesionálnímu nebo i příležitostnému využití. Stejně tak lze volit mezi nízkým podpatkem a obuví na vyšším podpatku, díky tomu si tak vyberete vhodné obutí pro konkrétní tanec. Předností je, že v případě protančených střevíců si můžete pořídit další za velmi přijatelnou pořizovací cenu.
 
Prioritou je pohodlná obuv
 
Pohodlí je velmi důležitým kritériem při výběru obuvi pro tanec. Zkušení tanečníci volí obuv, která jim je těsná, neboť vědí, že se materiál při tanci roztahuje. Je však podstatné, aby se při prvním obutí vaše noha cítila příjemně. Ideální je testování chůzí po obchodě či doma.
 
Pro tento druh obuvi je použit ohebný materiál, jako je kůže či satén. O kůži je známo, že je poddajná a po čase se efektivně přizpůsobí noze. Vnější povrch může být vyroben z různého a zajímavého materiálu, jako je například semiš. Podrážka by měla být ideálně ze speciálně upravené broušené kůže. Díky tomu je zaručeno, že vám noha neuklouzne na parketu.
 taneční kreace.jpg
Co se týče tvaru, záleží samozřejmě na vkusu každého jedince. Nicméně společenská pravidla preferují obuv uzavřenou, avšak i bota s otevřenou špičkou není prohřeškem. Důležité je, aby pata vždy byla pevná.