Jak vybočit z prázdninové rutiny?

Nic zvýše uvedených možností není špatně. Důležité však je uvědomit si jednu věc; proč vlastně jezdíme na dovolené? Je to proto, abychom se váleli týden u moře, nebo chceme taky něco zažít?
Věděli jste, že více než osm set tisíc Čechů v roce 2016 vycestovalo do Chorvatska? Pravděpodobně nevěděli, ale nijak zvlášť vás to nepřekvapuje. Jedná se o jednu z našich národních tradic, zdánlivě se naruší rutina každodenního života. Ale buďme k sobě upřímní; týden válení se u moře vám kromě melanomu a skvělého opálení (nebo spálení) nic nedá. Proč nechceme od života víc?

dovolená

3 archetypy dovolenkových destinací

1.      Moře (jinými slovy Chorvatsko nebo Itálie, do které podle veřejných průzkumů v r. 2016 cestovalo více než půl milionu Čechů!)

Netvrdíme, že je to špatně. Tvrdíme pouze to, že fakt, že mnoho Čechů často jiné přímořské oblasti, než je Chorvatsko, vlastně nikdy nenavštívilo. A pokud ano, jedná se neustále o ty samé oblasti skrz naskrz nasáklé turismem a komercí. Přitom existuje tolik jiných, mnohem zajímavějších možností. Co třeba Francouzská Polynésie? Nikdy jste o ní neslyšely? Rozhodně stojí za pár úderů do klávesnice, které jsou třeba k nalezení ve vyhledávači.

2.      Památky

Tady už je to zajímavější. Turista není pouze rozvalený na pláži, ale aktivně poznává kulturu dané země. Za kulturou se jezdí do všech možných koutů světa. Zpravidla se nejedná stále o tu samou rutinu.

hory

3.      Dobrodružství

Hory, příroda, akce. Za takovou dovolenou vlastně ani nemusíte dál, než do místních Krkonoš či do Alp.

Jak se odpoutat od mainstreamových destinací aneb jak něco zažít a nezruinovat se u toho.

Mnoho lidí má vysoké ambice, co se cestování týče – obzvláště dnes, kdy je cestování tak levné a snadné. Z těchto ambicí však často sejde právě kvůli zdánlivé nedosažitelnosti, co se cenové relevance týče. Klíčovým slovem je tu ten výraz zdánlivé, dnes totiž existuje mnoho způsobů, jak přijít k penězům nebo jak cestovat za velmi malý peníz.

paříž

Nejlepší a nejjistější cesta je přeci jen šetřit. Pokud však máte rádi věci snadno a rychle, právě pro vás v ČR existuje mnoho nebankovních společností, které poskytují půjčky, jež vám toto vybočení umožní. Nejedná se sice o ten nejspolehlivější způsob, rozhodně je to však ta nejrychlejší cesta k naplnění vašeho cíle.