Pláž, moře, klid a ticho: Perhentian

Pokud je vaším snem právě výše zmínění, přijmete naši pozvánku a vydejte se na ostrovy Perhentian, který najdete na pobřeží Malajsie. Jedná se o malinké souostroví jenom dvacet kilometrů od Malajských břehů. Většina výletníků sem přijede jenom na jeden den z jednoho z těch známějších ostrovů – proto je tu klid, pohoda a vůbec žádný stres nebo spěch. Právě proto se ostatně na tyto ostrovy létá – abyste zde nedělali vůbec nic. Lenošení je také zdravé.

§  Kdy se sem vydat?
Sezona tady probíhá od května do října, ale můžete sem přijet celý rok, ačkoli v období dešťů se připravte na denní přeháňky, které jsou sice krátké, zato ale velice silné. Avšak teplotu vzduchu ani moře to neovlivní. Pouze počítejte s úplným minimem turistů a také s polovičními cenami na celých ostrovech.

Vydejte se v letních měsících na východ Malajsie – počasí je tu nejkrásnější a ačkoli zde panuje islámské náboženství, a tedy je společnost poněkud konzervativnější, nemusíte mít z ničeho strach – areály hotelů jsou zcela bezpečné a pláže pro západní turisty přizpůsobené.

Malajsie je mezi českými turisty stále nedoceněná
A to je možná dobře. Znamená to, že zatímco Češi se budou mačkat v Chorvatsku, vy se můžete procházet po bílých plážích u pobřeží Malajsie, nebo plavat v průzračně čistém moři.

Proč přijet na Perhentian?
–          Zde uvidíte autentickou tvář Malajsie, která na větších ostrovech pomalu mizí a nahrazuje ji metropolitní mix a přizpůsobení se západním turistům
–          Vyskytují se zde spíše bungalovy a rodinné hotely nebo vily, mnoho velkých pětihvězdičkových hotelů tu nenajdete
–          Za ceny zájezdů si zde užijete velice kvalitní služby

Musíme vás však upozornit, že na těchto ostrovech s sebou musíte mít hotovost – žádné bankomaty ani banky zde nejsou, a v obchodech také nevedou elektronické platby.