Tvoja tvár znie povedome – 1. série

Tvoja tvár znie povedome je název celosvětově známé show, která byla úspěšná v celé Evropě. Jediné místo, kde se natočila jedna série, a ještě bez ohlasu, je USA. Tam to nevzali, protože nepochopili evropský humor. To je největší americký problém z hlediska televize. Nyní se budeme věnovat první sérii ve slovenské verzi. Jedná se o nejúspěšnější slovenskou show či pořad, jak kdo chce tomu říkat, v celé historii.

televizní pruhy

Lidé na Slovensku nevěděli, co mají vlastně čekat. Už od role moderátora si slibovali hodně. Stal se jím Martin Pyco Rausch, což je u našich sousedů největší moderátorská megahviezda všech dob. Už z toho bylo jasné, že to bude stát za to. Pyco totiž vždycky moderoval ty nejúspěšnější programy. Sice většinou ve dvojici s další hvězdou Adelou Banášovou, dnes Vinczeovou, nicméně to byly extrémně velké úspěchy.

Tento pořad původně vznikl ve Španělsku. Jde o to, že každý týden se osmička účinkujících z pořadu změní na známé světové, případně české či slovenské osobnosti a zazpívají jejich písničku. Hned tato první série diváky okouzlila na plné čáře. Osmička soutěžících se skládala logicky z herců, zpěváků a moderátorů – Helena Krajčiová, Barbora Švidraňová, Michaela Čobejová, Štefan Skrúcaný, Andrej Bičan, Emma Drobná, Lukáš Adamec, Viktor Vincze. Nedílnou součástí je i porota – populární herečka Zuzana Fialová, herec, moderátor a bavič Daniel Dangl, zpěvák skupiny Desmod Mário Kuly Kollár. To je stálá porota.

V první sérii se na čtvrté porotcovské místo posadil vždy nějaký populární host. Je zajímavé, že ve druhém kole na tuto čtvrtou pozici usedla Adela Banášová, která se tu potkala se svým budoucím manželem, moderátorem a redaktorem Viktorem Vinczem. Tenkrát se to samozřejmě ještě nevědělo, že se vezmou. Lidé byli okouzleni hlavně zpěváckými výkony. Tak u zpěváků to bylo vcelku jasné, protože to je jejich povolání, avšak překvapili i jiní.
květinová louka

Například Viktor Vincze zpíval tak, že mu porota řekla, že by se tím klidně mohl živit. Nešlo jen o samotné pěvecké ztvárnění, ale v podstatě o převtělení se do té osobnosti. Pak tu byla forma zábavy, a to dodávalo show ten správný drive. O to se staral především Andrej Bičan, herec a bavič, jenž je na Slovensku nesmírně populární, přestože nyní se rozvádí a na popularitě mu to výrazně ubralo. Od prvního dílu bavil lidi svými ztvárněními.

Porota z něj byla také hotová. Dostával sice nejmenší známky ze všech, nicméně nejvíce pobavil. Na konci celé série dostal také titul Největší bavič. O srandu se starala i porota. Kuly si vždycky všímal tanečnic a měl svým způsobem sexistické narážky, ale jen v tom dobrém. Lidé se váleli smíchy, když k tomu ještě mnohokrát přisadil Pyco. První sérii vyhrál Lukáš Adamec.