Znáte Google Docs?

Pod pojmem kancelářské aplikace vám jistě vytane na mysli zejména sada aplikací Microsoft Office. Lze použít i několik dalších alternativ, určitě znáte OpenOffice.org, který můžete používat zdarma. Pojďte se seznámit s Google Docs.
příprava prezentace

Co jsou Google Docs

Velmi zajímavé řešení kancelářského softwaru nabízí společnost Google. Její Google Docs jsou kancelářský software, fungující online v prohlížeči nebo v podobě aplikací na mobilních zařízeních. Co je z uživatelského hlediska příjemné, Google Docs jsou dostupné zdarma! Abyste je mohli používat, potřebujete pouze mít založený účet u Google.

Jak se používají

Google Docs slouží k vytváření dokumentů, tabulek, prezentací a formulářů. Protože vytvořené dokumenty jsou uloženy v cloudu, máte je k dispozici na jakémkoli zařízení, které je připojené k internetu. Mezi další výhody bezesporu patří možnost práce s více lidmi současně, možnost komentovat a sledovat změny, přidělovat práva ke čtení či editaci a podobně. 

 

Pokud již máte s psaním dokumentů nějaké zkušenosti, používání Google Docs vám nebude činit potíže. Prostředí pro psaní textů je jednoduché a nemělo by dělat problémy ani naprostým začátečníkům. V horní liště okna najdete známé volby Soubor, Upravit, Zobrazit, Vložit, Formát a další. Všechny běžně používané volby najdete na ploše dokumentu.

Ukládání dokumentů

Důležitou funkcí, kterou nabízí  Soubor, je export a uložení vytvořeného dokumentu na váš počítač. Exportovat texty můžete do všech níže uvedených formátů, které Google Docs podporují i pro import souborů.

 muž a práce na PC

Google Docs umožňují export a import dokumentů ve formátech:


       MS Word (.docs)


       Open Document (.odt)


       Formát RTF (.rtf)


       Dokument PDF (.pdf)


       Prostý text (.txt)


       Webová stránka (komprimovaný HTML soubor)


       Publikace EPUB (.epub)

Práce s Google Docs je opravdu snadná a nic nestojí, vyzkoušejte je!